Ierobežot smēķēšanu

Ierobežot smēķēšanu

Ierobežot smēķēšanu publiskajā telpā . Sponsorēt N95 respiratorus cilvēkiem ar astmu,vēzi ,elpceļu problēmām un alerģijām no cigarešu dūmu izdalītajiem alergēniem ,īpaši benzona un formadelīna(populārs alergēns,ko ieelpojam visi no cigarešu dūmiem). Izlikt informējošus plakātus smēķēšanai aizliegtajās zonās par cigaretē atrodamajām kancerogēnajām un indīgajām ķimikālijām un to ietekmi uz otrrezējo dūmu lietotāju (nesmēķētāju).Akcentēt parkus ,kur cilvēki sporto,staigā ar bērniem un sabiedriskā transporta pieturas. Likt lielākus sodus īpaši par citu sabiedrības locekļu cilvēktiesību neievērošanu tīrā veidā smēķējot tiem virsū un ignorējot nesmēķētāju zonas. Izveidot informatīvu sabiedrības darbu grupu,kas regulāri veic reidus parkos,pieturās,pludmalēs un soda pārkāpējus. Dod sabiedriskā transporta kontrolei pilnvaras sodīt smēķētājus pieturās, kas liedz cilvēkiem ar alerģiju pret cigarešu dūmiem izmantot sabiedrisko transportu. Izveidot nesmēķētaju terašu obligātos kritērijus.

Points

Ja situācija normāli tiktu regulēta un smēķēšana tiktu ierobežota tad maskas nebūtu nepieciešamas. Bet lai tas notiktu ir jāsakārto likums un jāpievērš uzmanību vai likums tiek ievērots. Diemžēl šobrīd Latvija ir 3 vietā pēc statistikas ar smēķētāju pārsvaru pret nesmēķētājiem EU. Un mums nav likums,kas ierobežotu smēķēt uz ielas. Runājot ar cilvēkiem uz ielas neviens palūdzot pārtraukt smēķēšanu nereaģē. Jau esošos likumus neievēro un policijai trūkst resursu, lai šādos konfliktos iesaistītos.

Pirmkārt nekavējoties japieņem likums par smēķēšanas aizliegumu kopīpašumā pie durvīm, pa logiem un jebkurā iekštelpā (savos dzīvokļos arī, ja ventilācija ir kopīga ar visu māju). Otrkārt ir jāiezīmē smēķētājiem paredzētas vietas, lai varētu pieņemt likumu par smēķēšanu uz ielas izņemot tam norādītajās vietās. Tādējādi nesmēķētājs zinot šīs vietas tās var apiet un nav vajadzīgas maskas uz ielas, lai neieelpotu otrreizējos dūmus. Treškārt aizliegt smēķēt transporta līdzekļos.

Smēķēšanai jābūt stingri ar likumu regulētai un ar atbilstošiem sodiem. Nav vajadzīgas maskas un nez kas vēl, ja cilvēki nesmēķē publiskās vietās. Lai policija dara savu darbu.

Back to group

This content is created by the open source Your Priorities citizen engagement platform designed by the non profit Citizens Foundation

Your Priorities on GitHub

Check out the Citizens Foundation website for more information